فتوشاپ

انیمیشن کامپیوتری

متحرک‌سازی رایانه ای هنر ساخت تصاویر متحرک توسط رایانه و زیر رشته‌ای از گرافیک کامپیوتری و انیمیشن می‌باشد. انیمیشن بیشتر به وسیله گرافیک کامپیوتری سه بعدی ساخته می‌شود، اما گرافیک کامپیوتری دو بعدی همچنان به‌طور وسیعی برای نیازهای رندر بی‌درنگ، سبک و با پهنای باند کم استفاده می‌شود. از انیمیشن کامپیوتری به ویژه در صورت استفاده در فیلم ها، به نام CGI (تصاویر تولیدی توسط کامپیوتر) یاد می‌شود.

انواع تصاویر در گرافیک کامپیوتری

تصویر دو بعدی: منظور از گرافیک کامپیوتری دو بعدی، به وجود آوردن تصاویر دیجیتالی توسط کامپیوتر با استفاده از مسیرهای ویژه است.
تصاویر پیکسلی: گستره وسیعی از علم دیجیتال به نام طرح پیکسلی است. این مورد با استفاده از برنامه های گرافیکی رستر که قابلیت ویرایش تصویر در سطح پیکسلی را دارند، ساخته می‌شود.
عنصر گرافیکی: یک تصویر یا انیمیشن دو بعدی را عنصر گرافیکی می گویند. این تصویر در یک صحنه بزرگتر گنجانده شده است.

ادوبی فوتوشاپ / Adobe Photoshop

فتوشاپ ( انگلیسی: Photoshop، به معنی فروشگاه عکس) یک پردازشگر گرافیکی است که بدست شرکت ادوبی گسترش یافته و برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی، رتوش، ماسک یا دگرگونی تصاویر بکار می‌رود.کار اصلی این نرم‌افزار، تدوین و ادیت عکس است که می‌توان با امکانات موجود در عکس‌ها تغییرات بسیار زیاد و متنوع‌ای را به وجود آورد.

3Dمکس / 3D Studio Max

اتودسک تری‌دی‌اس مکس ( انگلیسی: Autodesk 3ds Max) که سابقاً استودیوی سه‌بعدی مکس نامیده می‌شد، یک برنامهٔ گرافیک سه‌بعدی رایانه‌ای حرفه‌ای است که برای ساخت پویانمایی‌ها، مدل‌ها، بازی‌ها و تصاویر سه‌بعدی استفاده می‌گردد. این نرم‌افزار توسط شرکت رسانه و سرگرمی اتودسک ساخته و منتشر شده‌است

فلش MX دوبعدی / Flash MX

ادوبی فلش ( انگلیسی: Adobe flash) یا به اختصار فلش، نرم‌افزاری است برای تولید انواع بازی‌های دو بعدی، فیلم، و برنامه‌های پویای اینترنتی که توسط پخش‌کنندهٔ فلش (به انگلیسی: Flash Player) اجرا می‌شود. اساس ساختمان پرونده‌های فلش به صورت برداری است که با زبان اکشن‌اسکریپت محتویات و اشیاء ها کنترل و دستور دهی می‌شود.

کورل درا / Corel Draw

کورل‌دراو (انگلیسی: CorelDRAW) یک نرم‌افزار ویرایشگر گرافیکی برداری است که به دست شرکت کورل در شهر اتاوای کانادا ساخته و بازاریابی شد. همچنین کورل‌دراو نام «مجموعهٔ گرافیکی کورل» است. آخرین نگارش کورل دراو نیز با نام X9 در مارس ۲۰۲۰ منتشر شده است‌.کورل دراو که معمولاً برای طراحی و کمتر برای ویرایش تصاویر مورد استفاده قرار می‌گیرد از هر دو مد برداری و پیکسلی پشتیبانی می‌کند

بررسی اجمالی گرافیک کامپیوتری

عبارت گرافیک ‌کامپیوتری برای توصیف “تقریبا هر چیز در ‌کامپیوتر که متن یا صدا نیست” استفاده میشود. به طور معمول، اصطلاح گرافیک ‌کامپیوتری به چندین مورد اشاره دارد:

  • نمایش و دستکاری داده های تصویری توسط ‌کامپیوتر
  • فن آوری های مختلف برای ایجاد و دستکاری تصاویر
  • گرافیک ‌کامپیوتری جهت تولید و دستکاری محتوای بصری

بازار کار رشته گرافیک کامپیوتری

می توانید به عنوان طراح یا گرافیست در سازمان ها و  انواع شرکت های تبلیغاتی، چاپخانه ها، مراکز آموزشی و بسیاری از شرکت های مهم و بزرگ که بخشی به نام بازاریابی یا فروش دارند، مشغول به کار شوید. کسب تجربه برای موفق شدن در این شغل مانند دیگر شغل ها بسیار مهم است. باگسترش یافتن حوزه تصویرسازی و طراحی روی جلد کتاب، صفحه آرایی مجلات و روزنامه‌ها و … قابل پیش‌بینی است که بازار کار مناسبی در سال‌های آینده پیش روی طراحان قدرتمند در این حوزه باشد.

گرافیک کامپیوتری

گرافیک

آموزش گرافیک کامپیوتری
آموزش  Corel- Photoshop– 3Dmax
طراحی دکوراسین و آرم و اشکال سه بعدی
طراحی لوگو – کارت ویزیت –
ویرایش عکسهای شخصی
ویرایش عکس جهت عکاسان

توسط: اسماعیل طغرایی – مدرس دانشگاه
تلفن: 09126821955

 

Service-Brochure.PDF